Yeşil ve Beyaz Kitap 2018 ile birlikte geliyor

Avrupa Birliği (AB) ve Türkiye Cumhuriyeti tarafından finanse edilen, Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP) tarafından uygulanan ve nihai faydalanıcısı T.C. Kalkınma Bakanlığı olan “Toplam Faktör Verimliliğinin Artırılması Politika Çerçevesi Geliştirme Projesi” kapsamında 2018 yılının başında Yeşil ve Beyaz Kitaplar tamamlanacak.

Yeni yıla hız kesmeden giren Proje kapsamında “Yeşil Kitap”ın, Ocak ayının sonuna kadar hayata geçirilmesi planlanıyor. Proje çıktılarının ilk versiyonu olan Yeşil Kitap’ın yayınlanmasının ardından bu versiyon üzerinde koordineli katılımcı çalışma toplantıları gerçekleştirilecek ve toplantılar sonucunda nihai versiyon olan “Beyaz Kitap” ortaya çıkacak. Beyaz Kitap’ın da Mart ayı sonuna kadar tamamlanması planlanıyor.

Proje hakkında

Toplam Faktör Verimliliğinin Artırılması Politika Çerçevesi Geliştirme Projesi AB ve Türkiye Cumhuriyeti tarafından finanse edilen bir teknik yardım projesidir ve UNDP tarafından uygulanmaktadır. Projenin nihai faydalanıcısı T.C. Kalkınma Bakanlığı, sözleşme makamı ise Merkezi Finans ve İhale Birimi (MFİB)’dir.